Technológiák
Szeretném bemutatni részletesen a gyártás során alkalmazott technológiákat, hogy Ön tudja milyen módon készülnek a termékek.
Fémszerkezetek gyártási technológiái
Vas- színesfém-szerkezetek: Ebbe a kategóriában tartoznak azok a termékek, amik a kereskedelemben kapható idom acélokból, színesfémekből készülnek (zártszelvény, cső, szögacél, laposvas, négyzetacél, köracél lemez) hegesztési eljárás összekapcsolásával.
Kovácsoltvas jellegű fémszerkezetek: ezen termékek előre gyártott elemekből készülnek (hidegen hajlítva illetve préselve), ami a kereskedelemben kapható és hegesztési eljárással fogatják össze az elemeket.
Kovácsoltvas fémszerkezetek tárgyak: az idomacélokat szén tüzén melegítve felhevítve az optimális hőmérsékletre kovács üllőn kalapács segítségével alakítjuk a kívánt formára. Az összeillesztést szegeccsel és pántolással fogatjuk össze hegesztés nélkül.
Felületkezelés
Szórási technológia: A fémet megfelelő zsírtalanítás után 2 réteg alapozó festékkel festjük le, szórópisztoly segítségével megelőzve a korrózíót, rozsdásodást. Majd két réteg ön által kiválasztott színű fedőfestékkel amely a termékünk színét adja. Ennek a technológiának a tartóssága 5 év.
Szinterezés, porszórás: a fémet porfestékkel befújják majd kemencébe rakják térhálósítják beégetik a festéket . Tartósság 8-10 év.
Tüzihorganyzás: a fémet folyékony fémhorganyba (cinkbe) mártják majd kiemelik. Horganyzás folyamán nem csak a fém külső fele van a rozsdásodástól gátolva hanem a belő felülete is ez főként a zártszelvényeknél és a csöveknél előnyös. Tartósság 15-20 év.
Antikolás, patinázás: a fém felületének fedőrétegének átfestése úgy hogy az antik hatást érjünk el vele ez által a felületünk még díszesebb és esztétikusabb lesz , a domborulatok és az élek még szebben mutatnak. Ezen festék színe lehet arany ezüst bronz zöld.